Każdy kto choć raz poszukiwał mieszkania do wynajęcia i próbował ogarnąć niezliczoną ilość ogłoszeń i odnaleźć wśród nich to jedno, jedyne wymarzone mieszkanie wie, że jest to nie lada sztuka.
Konieczne jest bowiem ogarnięcie wielu zagadnień tak, aby nie dać się oszukać, albo nie rozczarować oglądając coraz to kolejne lokale niespełniające oczekiwań. Dodatkową przeszkodą może okazać się fakt, że wiele mieszkań, które potencjalnie mogłyby nam odpowiadać jest oferowanych przez biura pośrednictwa nieruchomości. A skoro tak, to może warto skorzystać z takiego biura, które znajdzie dla nas do wynajęcia to wymarzone lokum?
Zalety wynajmu mieszkania z biurem nieruchomości
Przede wszystkim pośrednik w naszym imieniu szuka określonego mieszkania, według podanych przez nas kryteriów. W ramach poszukiwania dzwoni do właścicieli potencjalnych lokali i umawia swojego klienta na spotkanie w celu obejrzenia mieszkania. Gdy zdecydujemy się na konkretny lokal, pośrednik zajmie się wszystkimi formalnościami. W pierwszej kolejności sprawdzi kwestie prawne, a więc czy osoba podająca się za właściciela nieruchomości faktycznie nim jest - i to nie tylko w oparciu o akt notarialny nieruchomości, ale przede wszystkim w oparciu o zapisy księgi wieczystej - wynika to z faktu, że osoba, która lata temu kupiła mieszkanie może w chwili obecnej już nie być jego właścicielem. Gdy wszystko będzie w porządku i dojdzie do podpisania umowy, pośrednik zweryfikuje zapisy proponowanej przez właściciela umowy najmu lub przedłoży własny wzór umowy wykluczając wszelkie zapisy niedozwolone.
Przedstawiciel biura nieruchomości będzie również doradcą, który pomoże wynegocjować najkorzystniejsze dla swojego klienta warunki - w kwestii czynszu, tego co wchodzi w jego skład, a co jest dodatkowo płatne, a także w kwestii ewentualnej zwrotnej lub bezzwrotnej kaucji. Podobnie w przypadku tzw. zużycia mieszkania - pośrednik pomoże ustalić jakie czynności naprawcze będą leżały po stronie właściciela mieszkania, a jakie po stronie klienta.
Wady wynajmu mieszkania z biurem nieruchomości
Jedynym minusem korzystania z pośrednictwa w wynajmie nieruchomości jest opłata za usługę czyli prowizja. Najczęściej jest to wysokość jednomiesięcznego kosztu wynajmu danego lokalu mieszkalnego, co w przypadku dużych mieszkań w drogich miastach, najczęściej wojewódzkich, stanowi pokaźną kwotę, nierzadko oscylującą wokół kilku tysięcy złotych.
Podsumowując, współpraca z doświadczonym i godnym zaufania agentem daje gwarancję bezpiecznej i korzystnej transakcji wynajmu mieszkania, dzięki której możemy zaoszczędzić czas i nerwy na poszukiwanie i sprawdzanie poszczególnych ofert, zwłaszcza nie mając doświadczenia w tej kwestii.
Warto więc precyzyjnie określić swoje potrzeby i kryteria jakie powinien spełniać wymarzony lokal, by otrzymać z biura oferty \"szyte\" na miarę naszych oczekiwań, a koszty poniesione na profesjonalną obsługę okazały się pieniędzmi dobrze wydanymi.
więcej na stronie: http://nieruchomosci.dom.eu/newsy/zalety-i-wady-wynajmu-mieszkania-z-biurem-nieruchomosci_n_911.html
- RODO - Oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych kontrahentów DALAR
- Działki rolne do pół hektara można już zamienić w budowlane bez zgody ministra.
- Czym jest księga wieczysta i jak ją założyć?
- Jakie prace remontowo - budowlane można przeprowadzić bez pozwolenia?
- Co określa i kiedy jest potrzebna decyzja o warunkach zabudowy?
- Jak budować dom - jak płacić za prace budowlane
- Szukamyi idealnej działki budowlanej, jak ją wybrać?
- CIEKAWOSTKI - Z Góry Kalwarii do Warszawy „czerwoniakiem”
- Jakie dokumenty należy przynieść do pośrednika ?
- CIEKAWOSTKI - Z Chynowa do Warszawy koleją w pół godziny.
Polityka plików cookies